haber eksen tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13 KASIM TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞ GÜNÜ RESEPSİYONU DÜZENLENDİ

 

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Tekirdağ'ın kurtuluşunun 97. Yıl dönümü dolayısıyla 13 Kasım Resepsiyonu gerçekleştirildi.

Süleymanpaşa ilçesindeki Ramada Otel'de gerçekleştirilen resepsiyona Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, il protokolü, büyükşehir belediyesi daire başkanları ve STK'lar katıldı.

 

 

"TEKİRDAĞ HALKI ÜLKENİN KALKINMA MÜCADELESİNDE ÖN SIRALARDA OLDU"

Tekirdağ'ın düşman işgalinden kurtuluşunun anlatıldığı sinevizyon gösterisi ile başlayan resepsiyonun açılış konuşmasını Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak gerçekleştirdi. Başkan Kadir Albayrak konuşmasında, "Bugün 13 Kasım, güzel Tekirdağ'ımızın Kurtuluş Bayramı Hepimiz için mutlu, gururlu ve onurlu gün. Güzel Tekirdağ'ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde kutluyor olmanın mutluluğunu siz değerli vatandaşlarımızla paylaşıyorum. Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde özgürlük ve bağımsızlık uğrunda mücadele milletimiz, Kurtuluş Savaşı'ndan zaferle çıkmıştır. Kurtuluş Savaşı tarih sayfalarına altın harflerle yazılan şanlı bir kahramanlık destanıdır. Bu şanlı zafer, özgür, bağımsız ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuyla taçlandırılmıştır. Cumhuriyet'le birlikte cehalete, geri kalmışlığa ve yoksulluğa karşı seferberlik başlatılmıştır. Bu seferberlik; ekonomi, eğitim, sağlık, ulaşım, bilim, teknoloji, kültür, sanat ve alanlarında kalkınma ve çağdaşlaşma mücadelesidir. Cumhuriyet değerlerine bağlı ve Atatürk sevdalısı Tekirdağ halkı, ülkemizin kalkınma mücadelesinde hep ön sıralarda yer almıştır. Biz de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak üstlenmiş olduğumuz büyük görev ve sorumluluğun bilinciyle Ata'mızın çizdiği yolda yürümeye ve halkımıza her alanda en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz. Güzel Tekirdağ'ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümünü kutladığımız bu anlamlı günde Kurtuluş Bayramı coşkusunu yaşayan siz değerli katılımcılara teşekkür ediyor, güzel Tekirdağ'ımızda hep beraber daha nice güzel günler görebilme ümidiyle saygılar sunuyorum," ifadelerini kullandı.

 

13 Kasım Resepsiyonu, Başkan Albayrak'ın konuşmasının ardından halk dansları gösterisi ve Tekirdağ Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisi ile son buldu.

 

 

Okunma :1021
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Haber Eksen Tekirdağ 2016©

posta@habereksen.net

Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri