haber eksen tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FİKRET YILMAZ PARKI VE BULVAR YOLU TÖRENLE AÇILDI

 

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Barbaros mahallesine kazandırılan “Fikret Yılmaz Parkı ve Bulvar Yolu” törenle hizmete açıldı. Başkan Yüksel, törende yaptığı konuşmada Barbaros’a büyük hizmetleri geçmiş, eski belediye başkanı merhum Fikret Yılmaz’ın isminin park ve bulvar yolunda yaşayacağını söyledi.
   Çay bahçesi, çocuk oyun parkı ve bulvar yolunun açılış töreni, Vali Aziz Yıldırım, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Esnaf Odalar Birliği Başkanı Sami Kayın ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Oda Başkanları, MHP İl Başkanı İlker Yücel, AK Parti İlçe Başkanları Sezayi Çetin, Cem Karaca, Ümit Kök, Yavuz Uylaş, MHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Kürşad Sungur, Belediye Başkan Yardımcılarımız, Meclis Üyeleri, Barbaros Muhtarı Mehmet Yıldız, Merhum Belediye Başkanı Fikret Yılmaz’ın kızı Sefiye Bilkan Yılmaz, Mahalle Muhtarları ve mahalle sakinlerinin katılımıyla gerçekleşti. 
   Açılış töreninde konuşmasına “Fikret abi, adam gibi adamdı!” diyerek başlayan Başkan Yüksel, “Kendisini çok severdim. 20 yıl belki daha fazla süre belediye başkanlığı yaptı. Belediye başkanlığı yaptığı yerde isminin yaşatılmasının doğru olduğunu düşündüğümüz için bugün açılışını yapacağımız park ve bulvar yoluna onun ismini verdik. Biz inşallah hep birlikte Barbaros’un, Kumbağ’ın ve tüm Tekirdağ’ımızın kalkınmasıyla ilgili, hep birlikte çalışacağız. Valiliğimizin koordinasyonunda, büyükşehir ile birlikte, inşallah TESKİ ve diğer alt yapı kurumlarının da çalışmalarını tamamlaması, Süleymanpaşa’mızda mahallelerimizin tamamında daha yaşanılabilir daha güzel daha sosyal bir şehir olmasıyla ilgili elimizden ne geliyorsa yapacağız. Şimdiden Barbaros’umuz için, şehrimiz için, ülkemiz için hayırlı ve uğurlu olsun.” diye konuştu.
   Konuşmaların ardından park ve bulvar yolu halkın hizmetine açıldı.

Okunma :940
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Haber Eksen Tekirdağ 2016©

posta@habereksen.net

Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri