haber eksen tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Huzurevinin sanatsever sakini sergisine bekliyor
- Zübeyde Hanım Huzurevi'nde kalan 68 yaşındaki Neşe Çetiner, eski ahşap objelere figürler işleyerek zamanını değerlendirdiği eserlerden oluşan sergi açtı
 

- Zübeyde Hanım Huzurevi'nin sanatsever sakinlerinden 68 yaşındaki Neşe Çetiner, ahşap ve seramik süsleme tekniğinde hazırladığı eserlerden oluşan sergisine bekliyor.

Neşe Çetiner'in kişisel sergisi, Yaşlılar Haftası kapsamında huzurevinde açıldı.

Sergi açılışına, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Yılmaz, Tekirdağ Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Fatma Derya Alan ve huzurevi sakinleri katıldı.

Çetiner'in ahşap objeler üzerine kendi özel tasarımlarını işleyerek eski malzemeleri sanat eserine dönüştürdüğü eserlerden oluşan sergisi, 1 ay ziyarete açık olacak.

Neşe Çetiner, gazetecilere yaptığı açıklamada, terapi olarak başladığı ahşap süslemelerin sergi haline geldiğini söyledi.

Huzurevinde zamanının çoğunu sanat atölyesinde geçirdiğini belirten Çetiner, "Sanatla uğraşmak çok zevkli. Hem kurumumuz hem benim adıma çok güzel bir uygulama. Sergimiz açık. Ziyaretçilerimiz her zaman gelebilirler. Eski ve kullanılmış ürünleri de işleyerek, farklı bir şekilde değerlendiriyorum. Seramik ve ahşabın ham halini alıp işlenmiş hale getiriyorum." dedi.  ( AA )

 

Okunma :280
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Haber Eksen Tekirdağ 2016©

posta@habereksen.net

Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri