haber eksen tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Susma haykır istismara hayır"

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'nde bir grup öğrenci çocuk istismarı ve çocuklara yönelik şiddeti protesto etmek amacıyla "Susma haykır istismara hayır" sloganıyla yürüyüş gerçekleştirdi.

Üniversite yerleşkesi önünde toplanan öğrenciler, açtıkları pankart ve ellerinde ki dövizlerle Yılmaz Büyükerşen Caddesi'ne kadar yürüdü. 

Burada öğrenciler adına açıklama yapan, Selçuk Gündüz kadınların ve çocukların yaşadığı taciz olaylarını şiddetle kınadıklarını söyledi.

Gündüz, öğrenciler olarak tepkilerini göstermek için böyle bir yürüyüş düzenlediklerini ifade ederek, "Ülkemizde geçen yıl 440 kadın öldürüldü, 317 kadın ve bin 217 çocuk istismara uğradı. Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak yüz yıllardır hoşgörü, ve tevazumuz ile bizi değiştiren bu yozlaşmaya dur dememiz lazım." dedi.

Artık insanların otobüste, parkta küçük çocukları sevmeye korkar hale geldiğini belirten Gündüz, "Eskiden küçük çocukları sevseniz kimse garipsemezdi ama günümüzde küçük  bir çocuğun başını okşayınca yanlış anlaşılacak diye garipsiyoruz. Ülkemizde sadece kız çocukları değil, erkek çocuklarda istismara uğruyor. Bunları yapan insanlarla önce kendimizi, sonra etrafımızdakileri, ailemizi değiştirerek, bilgilendirerek mücadele edeceğiz." ifadelerini kullandı.  ( AA )

Okunma :478
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Haber Eksen Tekirdağ 2016©

posta@habereksen.net

Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri