haber eksen tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Üniversitesi öğrencileri sokak hayvanlarını unutmadı 

 
 

- Namık Kemal Üniversitesi öğrencileri kurdukları "Umutlu Eller Kulübü" ile barınaktaki hayvanların besleme ve bakımını yaptı.

Umutlu Eller Kulübü üyesi öğrenciler sokak hayvanlarına ve barınaklardaki hayvanlara yiyecek temin ederek onları besliyor.

Yaklaşık 250 sokak hayvanının yaşadığı özel bir barınak olan Umutlu Kuyruklar Köpek Barınağı'nda gün boyunca temizlik yapan, köpek besleyen, yeni sokak köpekleri için kulübe yapan öğrenciler, aldıkları mama, makarna ve ekmekleri barınaktaki yetkililere teslim etti.

  Namık Kemal Üniversitesi Umutlu Eller Kulübü sorumlusu İbrahim Can Emirdağ, yaptığı açıklamada, sokak hayvanlarına karşı herkesin duyarlı olması gerektiğini söyledi.

Emirdağ, her hafta bu tür etkinlikler yapmaya çalıştıklarını belirterek, "Üniversitede bir topluluğuz. Bize destek verenler üniversiteden ve Tekirdağ'dan olan kişiler. Her biri gönüllülüğe dayalı kişiler. Onların desteği ile bugün Malkara'da Umutlu Kuyruklara geldik.Onlara bir yardım düzenledik. Mama olsun,temizlik olsun,onlara yardım etmek istedik. Sadece bununla kalmayıp Tekirdağ'daki yardıma muhtaç olan tüm barınaklara yardım etmeyi düşünüyoruz." dedi.

Öğrenciler yaptıkları bu etkinlikle Tekirdağ ilinin diğer ilçelerindeki barınak ve sokak hayvanlarına da ulaşmayı hedefliyor. ( AA )

 

Okunma :390
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Haber Eksen Tekirdağ 2016©

posta@habereksen.net

Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri